Ступінь вищої освіти: бакалавр.
Мета освітньої програми. Підготовка фахівців у галузі автоматизації, комп'ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки, здатних до комплексного розв’язання складних спеціалізованих задачі розроблення нових та вдосконалення і експлуатації існуючих систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об'єктів і процесів, з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів, та, шляхом гармонійного поєднання фундаментальних знань та інженерних інструментів з підготовкою у гуманітарній сфері, спроможних успішно конкурувати на ринку праці в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства..
Цілі навчання. Підготовка висококваліфікованих фахівців за бакалаврським рівнем вищої освіти у галузі автоматизації, комп'ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки, які володіють глибокими знаннями та компетенціями, необхідними для виконання професійних обов’язків; здатних до комплексного розв’язання задач розроблення нових і модернізації існуючих систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об'єктів та процесів, що передбачає використання сучасних принципів керування та енергозбереження, застосування сучасних програмно-технічних засобів та інформаційних технологій.
Орієнтація освітньої програми. Акцент програми зроблений на формуванні фахівця, здатного до комплексного розв’язання задач проектування, моделювання, модернізації, дослідження та експлуатації систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об’єктів та процесів з використанням сучасних принципів керування, програмно-технічних засобів та комп’ютерно-інтегрованих технологій
Основний фокус освітньої програми. Спеціальна освіта у галузі автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки. Оволодіння сучасними методами та засобами, які застосовують для аналізу, синтезу, проектування, налагодження, модернізації та експлуатації систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об’єктів та процесів. Вміння аналізувати та систематизувати результати виконаної роботи, моделювати та проектувати неперервні та цифрові системи автоматичного регулювання. Виконувати теоретичні та експериментальні дослідження об’єкта автоматизації, обґрунтовувати вибір технічних засобів автоматизації, працювати з технічною та нормативною документацією.
Програма узагальнює вимоги з боку держави, світового співтовариства та споживачів випускників до змісту вищої освіти. Програма відображає потреби енергетичних та загальнопромислових підприємств України в розробці та впровадженні енергозберігаючих систем керування.
Особливості програми. Програма орієнтована на глибоку спеціальну підготовку фахівців в галузі автоматизації загальнопромислових та енергетичних об'єктів, відповідно до ринку праці, ініціативних та здатних ефективно працювати в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства. Враховує сучасні вимоги до вирішення практичних питань. Формує фахівців з новим перспективним способом мислення, здатних застосовувати інноваційні рішення при розробці нових і модернізації існуючих систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об'єктів.
Практична складова підготовки. Високий рівень практичної підготовки фахівців забезпечується проходженням практик на передових підприємствах, що експлуатують системи автоматизації, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніку, які забезпечують закріплення базових вмінь професійної діяльності. Проходження практик на передових підприємствах дозволяє студентам опановувати інноваційні технології та враховувати тенденції розвитку спеціальності, галузевого та регіонального ринку праці.
Придатність до працевлаштування. Працевлаштування у сфері проектування, виробництва, експлуатації, організаційно-управлінській, інженерно-економічній та в комерційній діяльності. На промислових підприємствах, які випускають засоби виміру, аналізу, обробки і представлення інформації, пристрої регулювання, автоматичні і автоматизовані системи управління, а також на підприємствах споріднених галузей, організаціях і фірмах різних форм власності для виконання проектування, експлуатації і наукових досліджень ефективних засобів автоматизації і систем управління.