Участь у Міжнародному тижні розвитку персоналу Еразмус + КА171 у Папському університеті Саламанки (Іспанія)

 

Заступниця директора Навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна професорка Марина ВАСИЛЬЄВА взяла участь у Міжнародному тижні персоналу та викладання «Інклюзія та психічне благополуччя у вищій освіті», організованому Папським університетом Саламанки (Іспанія) з 7 по 11 квітня 2025 року. Цей університет є координатором міжнародного проєкту Еразмус+ СВ UA-Talent-UР, одним із учасників якого є ННІ «УІПА». Відвідуванню університета передувала організована онлайн-зустріч усіх учасників Міжнародного тижня з різних країн 02 квітня 2025, під час якої відбулася презентація і обговорення напрямів роботи закладів вищої освіти у забезпеченні інклюзії всіх учасників в освітнього процесу. 

Безпосередньо під час Міжнародного тижня представники Папського університету Саламанки організували декілька цікавих заходів: лекції «Рух: ваш найкращий супутник» (Dr. Francisco Javier Alves Vas); «Інклюзія та різноманітність у вищій освіті (Dr. Benito Marín Serrano); «Усвідомленість, психологічне благополуччя та психічне здоров'я» (презентація дослідницького проєкту та практичного воркшопу); воркшоп «Час турботи про себе» (Marieke Voncken). Учасники тижня – представники різних університетів презентували роботу міжнародних відділів, обмінювалися кращими практиками з: ініціатив та ресурсів для інклюзії та психічного благополуччя у вищій освіті (Martine Sulen та Nina Lødøen, Норвезький університет науки і технологій); організації роботи студентського консультаційного центру в Університеті Duhok (Dr. Faek Diko); заходів та політики інклюзії в Університеті Левен-Лімбург (Stef Coomans and Joëlle Schepers); залучення університетської спільноти до планування та впровадження вдосконалень щодо культури організаційного добробуту (Vanja Perovšek, University of Ljubljana). Учасники міжнародного тижня мали можливість відвідати різні підрозділи Папського університету Саламанки і поставити запитання їх представникам з приводу організації психологічного, морального, фізичного, реабілітаційного супроводу учасників освітнього процесу.

Насичена культурна програма – прогулянка містом Саламанка і ознайомлення з його визначними пам’ятками, організований пікнік у міському парку для неофіційного спілкування, екскурсія до Сьєрра-де-Франсія – сприяла налагодженню міжособистісних стосунків і побудові планів на майбутню міжнародну співпрацю між представниками різних університетів.