В ННІ “УІПА” пройшла п’ята міжнародна школа педагогічної майстерності «ОСВІТА 4.0 ТА ПЕДАГОГІЧНА ДОСКОНАЛІСТЬ»

 

На базі ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (Харків) за ініціативи кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики та Центру інноваційних освітніх технологій з 16 по 20 грудня відбулася п’ята міжнародна школа педагогічної майстерності «ОСВІТА 4.0 ТА ПЕДАГОГІЧНА ДОСКОНАЛІСТЬ». Спеціальна тема цьогорічної школи «Цифровий компас сучасного фахівця». Школа реалізована за підтримки: Громадської спілки «Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти»; проєкту «Посилення можливостей українських академічних працівників в інноваційній педагогічно-психологічній освіті та дослідженнях», який реалізується Університетом імені Г. Масарика (м. Брно) за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки; Erasmus+ проєкту CRED4TEACH «Мікрокваліфікації на основі MООС для професійного розвитку викладачів»; Erasmus+ проєкту UA-Talent-UP «Розвиток підприємливості, креативності та міжкультурних компетенцій для якісного викладання в Україні».

З вітальним словом виступили: Марина ВАСИЛЬЄВА, докторка педагогічних наук, професорка, заступниця директора ННІ "УІПА" ХНУ ім. В.Н. Каразіна, національний координатор Erasmus+ проєкту UA-Talent-UP. Також учасників Школи привітав Олександр КУПРІЯНОВ, доктор технічних наук, професор, заступник директора ННІ "УІПА" ХНУ ім. В.Н. Каразіна, національний координатор Erasmus+ проєкту CRED4TEACH. Заступник начальника управління міжнародними відносинами ХНУ ім. В.Н. Каразіна Роман НЕСТЕРЕНКО привітав учасників школи та міжнародних спікерів та побажав плідної роботи. Координаторка школи «Освіта 4.0 та Педагогічна Досконалість» докторка педагогічних наук, професорка кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики ННІ "УІПА" ХНУ ім. В.Н. Каразіна Тетяна БОНДАРЕНКО ознайомила учасників із програмою Школи та організаційними умовами заходу.

Протягом тижня учасники Школи відвідали майстер-класи від іноземних та українських спікерів. Запрошений гість із Туреччини професор Університет Озєгіна в Стамбулі, учасник Erasmus+ проєкту CRED4TEACH Cengiz Hakan AYDIN представив тему «Integrating AI into Teaching and Learning in Higher Education». Другий день був присвячений темі «Розроблені Шляхи Кар'єри в Компанії ЕПАМ: Сучасний Погляд», яку представила Дарина АВРАМЕНКО, старший спеціаліст з розвитку талантів компанії EPAM. Запрошена гостя із Чехії Lenka GULOVÁ професорка кафедри соціальної педагогіки Університет Масарика в Брно розповіла про «Сучасні тенденції у підготовці вчителів у Чеській Республіці». Також у рамках Школи спікер минулорічної Школи із Німеччини Юрген КЕБЕРЛЯЙН-КЕРЛЕР професор, доктор філософії, генеральний директор IBK Ingenieurbuero Koeberlein GmbH & Co.KG презентував свою книгу «Mastering the Energy Transition» та запропонував співпрацю у напрямку перекладу книги українською мовою для українських викладачів та науковців. Докторка педагогічних наук, професорка, провідний науковий співробітник відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, НАПН України Ольга ЛУЧАНІНОВА презентувала майстер-клас на тему «Педагог 5.0: Випереджальний Крок від Освіти 4.0». Запрошений гість із Іспанії старший викладач папського університету в Саламанці Erasmus+ проєкту UA-Talent-UP Juan Manuel Castro CARRACEDO представив тему «Building Digital Foundations: A Curriculum Blueprint for Primary Learners’». Останній день роботи Школи був присвячений темі «Модернізація Освітніх Програм Професійної Підготовки із Використанням Технологій ШІ», яку презентували представники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Харківській області заступниця директора Юлія ДАВИДОВА та методист Олена ДІДЕНКО. Також докторка педагогічних наук, професорка кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики ННІ "УІПА" ХНУ ім. В.Н. Каразіна Тетяна БОНДАРЕНКО узагальнила тему «Цифровий Компас Сучасного Фахівця: Виклики та Реалії Сьогодення» та підбила підсумки роботи Школи.

Всього зареєстрованих учасників Школи було близько 300 викладачів, майстрів, науковців, керівників, а в онлайн майстер-класах взяло участь від 90 до 130 слухачів онлайн.

Протягом роботи Школи всі учасники мали можливість познайомитися із новими платформами, сервісами та опанувати нові технології штучного інтелекту та цифрові технології в освіті. Також було запропоновано виконати індивідуальні завдання та надіслати до оргкомітету Школи.

За результатами роботи всі учасники отримають відповідні сертифікати та неоціненний досвід роботи із новим напрямом освіти і науки, а також долучитися до нових трендів в освіті зарубіжних закладів вищої освіти.

Всі матеріали Школи (презентації спікерів, відео, посилання на сертифікати) опубліковані на сайті Громадської спілки «Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти».

Бажаємо успіхів та чекаємо нових зустрічей.