Професор, доктор педагогічних наук
Коваленко Денис Володимирович
Приймальня: телефон - 731-28-62, факс - 731-32-36
Електронна пошта - denys.kovalenko@karazin.ua
Прийом з особистих питань: середа з 15.00 за попереднім записом
Професор, доктор педагогічних наук
Коваленко Денис Володимирович
Приймальня: телефон - 731-28-62, факс - 731-32-36
Електронна пошта - denys.kovalenko@karazin.ua
Прийом з особистих питань: середа з 15.00 за попереднім записом
З 15 по 17 квітня 2024 року в Українській інженерно-педагогічній академії було проведено акредитаційну експертизу освітньо-наукової програми «Якість, стандартизація та метрологічне забезпечення», за третім (доктор філософії) рівнем вищої освіти, галузі знань 15 Автоматизація та приладобудування, спеціальності 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.
У післявоєнні роки перед країною гостро стояла задача підготовки інженерних кадрів для відбудування зруйнованої промисловості. Для забезпечення народного господарства висококваліфікованими кадрами та раціонального використання трудових ресурсів у країні все частіше використовуються навчальні заклади вечірньої та заочної форм навчання.
Наказом Міністра вищої та середньої освіти УРСР від 21 лютого 1958 року № 78, згідно рішенню Ради Міністрів УРСР від 24 січня 1958 року № 62 в Харкові був створений Український заочний політехнічний інститут (далі – УЗПІ), який мав 8 факультетів: енергетичний, електрофізичний, будівельний, інженерно-економічний, гірничий, металургійний, машинобудівний, хіміко-технологічний. Підготовка фахівців проводилася за 52 спеціальностями.
1958 р. – першим директором інституту було призначено Воробйова Сергія Олександровича.
1958 р. – відкрито ще 3 спеціальності: автомобілі та трактори; прилади точної механіки; будівельні та дорожні машини та обладнання. Плановий контингент студентів – 12 тис. осіб.
1958 р. – почала працювати перша Вчена рада інституту.
1959 р. – в інституті вперше відкриті підготовчі курси.
1959 р. – відкритий Харківський загальнотехнічний факультет для мешканців Харкова та Харківської області.
1960 р. – вперше почала працювати методична рада УЗПІ.
1960 р. – УЗПІ об’єднує 15 навчально-консультативних та опорних підрозділів: Ворошиловський, Горловський, Конотопський, Полтавський, Херсонський, Дніпропетровський, Сумський, Крюковський, Краматорський, Шосткінський, Сєверодонецький (нині Сіверськодонецький), Ждановський, Лисичанський, Ізюмський, Єнакієвський.
1961 р. – перший набір до аспірантури за 4 спеціальностями: автоматизація виробничих процесів; технологія ливарного виробництва; металоріжучі верстати; технологія силікатів.
1963 р. – УЗПІ як Республіканський центр здійснює методичне керівництво та розробку навчально-методичної літератури для студентів-заочників інженерно-технічних спеціальностей.
1963 р. – створено першу в інституті галузеву науково-дослідну лабораторію автоматизації виробничих процесів.
1964 р. – ректором УЗПІ призначено Андреєва Георгія Яковича, який зробив великий внесок у подальшу розбудову інституту.
1966 р. – відкрито підготовку інженерно-педагогічних кадрів на денній формі навчання за спеціальностями 0305 «Теплові електричні станції» та 0510 «Технологія та обладнання зварного виробництва», а з 1975 року – за спеціальностями: 0315 «Інженер-викладач електро-енергетичних дисциплін» та 0577 «Інженер-викладач машинобудівних дисциплін».
1978 р. – ректором інституту призначено Артюха Станіслава Федоровича.
Збільшився контингент студентів до 9475 осіб, зокрема 1174 студентів денної форми навчання, 1125 осіб – вечірньої та 7176 осіб заочної форм навчання.
1989 р. – до складу УЗПІ ввійшов «Гірничий факультет» (колишній Стаханівський філіал Комунарського гірничо-металургійного інституту), єдиний в Радянському Союзі навчальний заклад, який готував інженерно-педагогічні кадри для ПТУ гірничої промисловості.
1990 р. – УЗПІ перейменований у Харківський інженерно-педагогічний інститут (далі – ХІПІ).
![]() |
![]() |
![]() |
1994 р. – за Державною акредитацією інститутом одержано IV рівень і статус Української інженерно-педагогічної академії (далі – УІПА).
У цей період УІПА виступає ініціатором створення навчально-науково-виробничого комплексу з підготовки інженерно-педагогічних кадрів для профтехосвіти України, до складу якого, крім академії, увійшли 6 індустріально-педагогічних технікумів: Київський індустріально-педагогічний технікум, Донецький індустріально-педагогічний технікум, Рубіжанський індустріально-педагогічний технікум, Конотопський індустріально-педагогічний технікум, Харківські індустріально-педагогічні технікуми № 1 і № 2.
1994 р. – при академії почала працювати фахова Рада з ліцензування та акредитації інженерно-педагогічних спеціальностей та вищих професійно-технічних училищ.
2002 р. – ректором академії призначено доктора педагогічних наук, професора Коваленко Олену Едуардівну, яка є членом Методичної Ради Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з проблем інженерно-педагогічної освіти.
2003 р. – ректора УІПА О.Е. Коваленко обрано Президентом Національного моніторингового комітету України Міжнародного товариства інженерної педагогіки (IGIP).
2009 р. – відкрито спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій зі спеціальності «Стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення».
2011 р. – змінено назви Електротехнологічного факультету на Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут, розташований у містах Артемівськ та Слов’янськ та Гірничого факультету на Стахановський навчально-науковий інститут гірничних та освітніх технологій, розташований у місті Стаханов (нині Кадіївка).
2023 рік – ректором УІПА призначено доктора педагогічних наук, професора Коваленко Дениса Володимировича.
У 2024 році шляхом реорганізації Українську інженерно-педагогічну академію було приєднано як структурний підрозділ до складу Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна і УІПА отримала нову назву — Навчально-науковий інститут «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
За часи свого існування ННІ «УІПА» підготувала понад 70 тис. фахівців, які мають високі інженерні знання й уміння, спеціальну психолого-педагогічну та правову підготовку для роботи на підприємствах різних галузей промисловості.
Навчально-науковий інститут «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія» Каразінського університету – сучасний спеціалізований освітній і науковий центр, що широко відома за межами України, є членом Міжнародної організації інженерної педагогіки (IGIP).
Історія нашого вишу розпочалася в 1958 році, і з того часу незмінним залишається високий рівень підготовки фахівців, які на базі інженерних знань і глибокої психолого-педагогічної підготовки отримують інженерну і педагогічну спеціальності. Це дає можливість нашим випускникам здійснювати важливу соціальну, професійну, виробничо-технологічну діяльність із забезпечення високого рівня навчання в системі професійної освіти: викладачів, методистів, майстрів виробничого навчання в професійно-технічних навчальних закладах (технікумах, коледжах, ПТНЗ, ліцеях і загальноосвітніх школах) та висококваліфікованих інженерів для промислових підприємств.
Система освіти в ННІ «УІПА» здійснює безперервну багаторівневу підготовку за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр та магістр. Підготовку майбутніх фахівців здійснюють висококваліфіковані викладачі, доктори наук та кандидати наук.
Студенти денної і заочної форми навчання, мають можливість отримати другу спеціальність, а також робочу професію. Ефективно діє система підготовки науково-педагогічних кадрів, яка включає докторантуру й аспірантуру.
Працюють наукові студентські спілки й гуртки самодіяльності, які дають можливість молоді реалізовувати свої захоплення і розширювати коло інтересів. Невід'ємною частиною студентського життя є спорт.
В ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія» створено всі умови для розвитку наукових шкіл у галузі педагогіки й інженерної психології, працюють спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.
Бібліотечний фонд має у своєму розпорядженні один із найбільших у м. Харкові фондів навчальної, навчально-методичної, наукової й художньої літератури (понад 800 тис. екземплярів).
За роки існування ННІ «УІПА» підготувала понад 70 тис. фахівців, які працюють в Україні та за кордоном. Наші випускники в різний час займали керівні посади, серед яких були 4 міністри, 1 заступник міністра, близько 3000 директорів, провідних фахівців промислових і наукових об'єднань, керівників навчальних закладів, громадських діячів.
У 2000 році розпочав діяльність ліцензований Навчальний центр підготовки іноземних громадян До складу Центру входить підготовче відділення, яке здійснює підготовку іноземних громадян. За один навчальний рік (2 семестри навчання) студенти, одночасно з вивченням української мови, отримують необхідні знання з математики, фізики, хімії, біології та інших фундаментальних наук.
ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія» Каразінського університету підтримує численні міжнародні зв'язки в галузі підготовки інженерно-педагогічних кадрів. На нашій базі створено Європейський моніторинговий комітет Міжнародної організації інженерної педагогіки (IGIP), що дає можливість готувати європейських педагогів. На сьогодні понад 80 учених провідних технічних навчальних закладів України вже отримали звання «Європейський інженер-педагог». З 2017 року ми є підписантом Великої Хартії Університетів (Magna Charta Universitatum).
{phocagallery view=category|categoryid=7|imageid=91|detail=5} |
Відеоролік УІПА
Награды
Стоїш на історичному горбі,
З якого сивий Харків починався.
Я низько уклоняюся тобі,
З тобою я на віки побратався.
Складні були шляхи твого життя,
Але ти знала радість перемоги.
Не матимеш ніколи забуття
У тих, кому проклала ти дороги.
Біля високої вежі-дзвіниці,
У серці першої столиці,
Гордість моя і краса ти моя –
Рідна моя академія.
Нехай тобі в усіх ділах щастить,
І далі прикрашай наш рідний Харків!
Хай над тобою вічно майорить,
Піднявшись гордо, твій блакитний прапор.
Ідуть у світ твої випускники,
Свої знання щоб людям передати.
Ніколи не забути їм роки,
Що їм подарувала Alma mater.
Біля високої вежі-дзвіниці,
У серці першої столиці,
Гордість моя і краса ти моя –
Рідна моя академія.
Артюх С.Ф.
Професор, доктор педагогічних наук
Коваленко Олена Едуардівна
Телефон: 731-28-38
Сторінка 1 із 13