A5 Професійна освіта (Транспорт) Освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Транспорт)»

Спеціальність: А5 Професійна освіта (Транспорт) – бакалавр

Освітня програма: Професійна освіта (Транспорт)

Підготовка фахівців, здатних здійснювати освітню (викладацьку) діяльність із професійної підготовки працівників для сфери автомобільного транспорту, а також інженерну діяльність на підприємствах, в установах та організаціях автотранспортної галузі – головні мета і завдання освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Транспорт)». Комплексний підхід освітньо-професійної програми спрямований на формування кваліфікованих фахівців, які зможуть вирішувати інтегровані педагогічні та інженерні теоретико-практичні завдання та будуть конкурентоспроможні на ринку праці.

Під час навчання студенти не тільки отримують фундаментальну теоретичну підготовку, знання та навички практичної роботи у різних сферах державного, підприємницького та суспільно-освітнього призначення, але й розвивають лідерські якості, вчаться нестандартно мислити та приймати складні рішення.

Система інженерно-педагогічної освіти – це підготовка всебічно розвинених фахівців, які здатні творчо розв’язувати технічні завдання, системно мислити, проектувати і конструювати технічні системи і водночас опанували засоби та методи навчальної та виховної роботи, вміють організовувати освітній процес у закладі професійної освіти, готові до функцій управління.

Бакалаври професійної освіти набувають таких компетентностей:

  • Здатність застосовувати освітні теорії та методології у педагогічній діяльності.
  • Здатність керувати навчальними / розвивальними проектами. 
  • Здатність спрямовувати здобувачів освіти на прогрес і досягнення. 
  • Здатність використовувати сучасні інформаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення та інтегрувати їх в освітнє середовище. 
  • Здатність реалізовувати навчальні стратегії, засновані на конкретних критеріях для оцінювання навчальних досягнень. 
  • Здатність аналізувати ефективність проектних рішень, пов’язаних з підбором, експлуатацією, удосконаленням, модернізацією технологічного обладнання та устаткування галузі / сфери відповідно до спеціалізації. 
  • Здатність використовувати відповідне програмне забезпечення для вирішення професійних завдань, відповідно до спеціалізації. 
  • Здатність здійснювати професійну діяльність з дотриманням вимог законодавства, стандартів освіти та внутрішніх нормативних документів закладу освіти. 

Випускники, які здобули освітній ступінь бакалавра, можуть виконувати: 

- викладацьку, методичну, виховну роботу у закладах професійної та фахової передвищої освіти на посадах викладача професійного навчально-виховного закладу, професійно-технічного навчального закладу;

- інженерну роботу з організації експлуатації та ремонту транспортних засобів на посадах інженера з ремонту, інженера з транспорту; майстра з експлуатації та ремонту машин і механізмів, майстра з ремонту, майстра з ремонту транспорту.