A5 Професійна освіта (Машинобудування) Освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Машинобудування)»

Спеціальність: А5 Професійна освіта (Машинобудування) – бакалавр

Освітня програма: Професійна освіта (Машинобудування)

Освітня програма «Професійна освіта (Машинобудування)» має на меті підготовку висококваліфікованих бакалаврів з достатнім рівнем професійної компетентності та соціальної відповідальності, здатних здійснювати як освітню діяльність з машинобудування для професійної підготовки кваліфікованих робітників та молодших бакалаврів, виробничу діяльність з використання основних принципів і законів механічної інженерії із урахуванням потреб суспільства та ринку праці, а також подальшої професійної та професійно-наукової діяльності.

Наші переваги:

  • високий рівень професійної підготовки, котрий традиційно надається в університеті;
  • можливість успішної подальшої професійної та наукової кар’єри фахівця у відповідних спеціалізаціях (промислове і цивільне будівництво; міське будівництво та господарство; автомобільні дороги, вулиці та дороги населених пунктів; технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів; експлуатація, ремонт і підсилення конструкцій будівель та споруд; сільськогосподарське будівництво; проектування і спорудження об’єктів газонафтовидобувного комплексу; теплогазопостачання і вентиляція; водопостачання і водовідведення; раціональне використання водних ресурсів;
  • поєднання теорії і практики забезпечується потужною лабораторною базою для випробування будівельних матеріалів, виробів, конструкцій;
  • перспективи: широкий вибір вакансій на ринку праці в будівельній галузі;
  • можливість отримання подвійних дипломів.

Усі досягнення техніки, від задуму нових машин до їх найскорішого втілення у металі, акумулюються в єдиній науці – машинобудування. Кожний рукотворний об’єкт, який ми бачимо, чи то деталь або виріб з металу, побутовий пристрій або машина, є продуктом технології машинобудування. Машинобудування – це шлях до свого матеріального втілення – готового виробу. Як правило цей шлях є тернистим та довгим. І кожен етап цього процесу є досить важливим і визначальним для якості та вартості виробу. Для розв’язання цих задач технологія спирається на досягнення різних галузей науки – від фундаментальної фізики та математики до економіки. Сучасна технологія машинобудування – галузь науки та техніки, яка займається теоретичними дослідженнями, проектуванням та вдосконаленням технологічних процесів виготовлення деталей машин, технологічного обладнання, оснащенням машинобудівних цехів та складанням виробів з використанням прогресивного устаткування та обладнання, новітніх проєктно-конструкторських програм.

Випускники спеціальності здатні вирішувати широкий спектр інженерних та науково-дослідних задач: розробка та оптимізація технологічних процесів виготовлення (ремонту) деталей та складання машин із використанням імітаційного моделювання та інших сучасних наукових методів дослідження, розробка концептуального дизайну, твердотільних моделей, робочих креслень виробів, розрахунок виробів на міцність, надійність, розробка керуючих програм для сучасних технологічних систем, вирішення економічних питань, питань охорони праці, організації виробництва, якості та конкурентоспроможності продукції. Випускники підготовлені для виконання виробничої, організаційно-управлінської та дослідницької діяльності у зазначеній галузі, працюють на підприємствах машинобудівного комплексу, приватних підприємствах, органах державної адміністрації тощо.

Випускник придатний до працевлаштування на посади у відповідності

до Національного класифікатора професій ДК 003:2010:

в галузі освіти:

  • майстер виробничого навчання в професійних навчальних закладах
  • згідно спеціалізації;
  • інструктор виробничого навчання робітників масових професій;
  • майстер навчального центру;
  • інструктор з трудової адаптації;

Основні первинні посади в галузі спеціалізації:

  • Технік-технолог (машинобудівні підприємства)
  • Технік з підготовки виробництва
  • Технік з підготовки технічної документації
  • Механік