VR/AR-студія передбачає створення унікального інноваційного середовища на базі спеціально підготовлених приміщень Центру інноваційних освітніх технологій ННІ «УІПА», оснащених сучасними пристроями для VR/AR для розробки та презентації VR/AR контенту, що розширює можливості вивчення технологічних процесів, організації віртуальних тематичних досліджень викладачами та здобувачами.

Мета проєкту – це створення сучасної освітньої платформи для вищої та професійно-технічної освіти, що дозволить розширити науково-дослідницьку діяльність професорсько-викладацького складу ННІ «УІПА», залучити до цієї діяльності тих, хто здобуває освіту, а також викладачів та учнів закладів ПТО в рамках підвищення кваліфікації, співпраці, міжнародної взаємодії та освоєння нового сучасного досвіду роботи з VR/AR.

Фонд KRONOSPAN профінансував закупівлю спеціалізованого обладнання для лабораторії на загальну суму 7 215 євро, до списку входить:

- 5 комплектів VR шоломів Meta Quest 3;

- робочій персональний комп’ютер для роботи зі створення віртуальних просторів;

- ноутбук Acer Nitro 5;

- додаткові аксесуари до шоломів.

Проєкт розроблено фахівцями Центру інноваційних освітніх технологій ННІ «УІПА» спільно з доцентом кафедри харчових технологій, легкої промисловості і дизайну Денисом Борисенком, заступником начальника Управління міжнародних відносин Каразінського університету Романом Нестеренком. За активного сприяння директора Навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна проф. Дениса Коваленка для реалізації надано співфінансування для придбання обладнання і завершується ремонт спеціального приміщення VR/AR студії де і будуть проходити заняття з використанням отриманого обладнання.

Тренінговий профорієнтаційний клас – це спеціалізований освітній простір, спрямований на допомогу молоді у визначенні власних професійних інтересів, розвитку важливих навичок та усвідомленому виборі майбутнього кар’єрного шляху.

Головною метою тренінгового профорієнтаційного класу є підтримка учнів, студентів та інших зацікавлених осіб у:

  • аналізі власних здібностей, інтересів і талантів;
  • орієнтації у сучасному ринку праці;
  • формуванні індивідуального плану професійного розвитку;
  • здобутті практичних знань і навичок для досягнення успіху у вибраній професії.
  • Практичні тренінги та майстер-класи:


Організація занять з розвитку ключових навичок, таких як:

  • комунікація та лідерство;
  • тайм-менеджмент;
  • командна робота;
  • адаптація до змін.
  • Залучення професіоналів
  • Проведення зустрічей із представниками різних галузей, які діляться досвідом і розповідають про специфіку своїх професій.

Цільова аудиторія:

  • Старшокласники, які обирають майбутню професію.
  • Студенти, які прагнуть краще зрозуміти свої кар’єрні перспективи.
  • Молодь, яка перебуває у пошуку свого місця на ринку праці.

Центр розвитку креативного підприємництва (Талант Хаб) було відкрито в Українській інженерно-педагогічній академії у червні 2019 р. в рамках проекту Create Creative Entrepreneurs програми «Creative Spark: higher education enterprise program», що реалізується за підтримки Британської Ради.

Щорічно Всесвітній економічний форум визначає «Креативність» як одну з Топ-3 навичок для розвитку особистості. У всьому світі креативний бізнес вносить величезний вклад не тільки в економіку, але і соціальний розвиток суспільства. Тому Центр розвитку креативного підприємництва бачить свою місію у підвищенні обізнаності молоді у креативному бізнесі та наданні допомоги підприємцям-початківцям, які бажають створити та розвивати власний бізнес у креативних індустріях.

Цілі Талант Хабу:

надати підприємцям-початківцям знання та практичні інструменти, спрямовані на підвищення їх обізнаності у складному бізнес-середовищі;
сприяти розвитку креативного потенціалу особистості за допомогою освітніх семінарів, тренінгів та консультацій.
Аудиторія Талант Хабу– здобувачі освіти, молоді підприємці, викладачі.

У Талант Хаб для всіх бажаючих проводяться освітні семінари, тренінги та консультації з питань започаткування та управління бізнес-проєктами.

Для здобувачів освіти – це унікальний шанс отримати знання від експертів та консультантів із практичним досвідом реалізації креативних ідей.

Для викладачів – це можливість впровадити нові підходи в освітній процес.

Для підприємців – це можливість отримати актуальні знання зручним способом.