Співробітники кафедри економіки та менеджменту Навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Каразінського університету долучилися до роботи круглого столу на тему «Деякі аспекти формування тарифної політики в розподілі природного газу». Захід організував Івано-Франківський національний університет нафти і газу за підтримки Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної ради України.
Кафедру на цьому заході представили завідувачка кафедри, професорка Вікторія ПРОХОРОВА, професорка Юлія УС та асистентка Кристина СЛАСТЬЯНИКОВА.
Про актуальність питань, які обговорювались, свідчить високе та компетентне представництво учасників, серед яких – депутати Верховної ради України, керівники, представники, консультанти й радники з Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ, Міністерства енергетики України, Центру Разумкова, Асоціації газовидобувних компаній України, DiXi Group, Громадської спілки «Асоціація газового ринку України», представники закладів вищої освіти тощо.
На зустрічі обговорювалися актуальні питання щодо тарифного регулювання, розподілу природного газу та стратегії сталого розвитку енергетичного сектору України. Учасники представили свої дослідження та пропозиції щодо удосконалення тарифної політики, що сприятиме ефективнішому використанню енергетичних ресурсів та підвищенню рівня енергетичної безпеки.
Ключовий доповідач Круглого столу професорка, доктор економічних наук Ліліана ГОРАЛЬ зупинилась на напрямах розвитку тарифоутворення в газопостачанні, таких як: підвищення ефективності газових інфраструктур та їх управління; співпраця з міжнародними партнерами, що дозволить знизити залежність від імпорту газу та забезпечити стабільність цінової політики; стимулювання розвитку газових відносин та відповідної нормативної бази, підтримка автономних рішень газових компаній щодо розвитку інфраструктури та зниження витрат; посилення конкуренції в галузі та формування ринкового середовища.
Завдяки активній участі наших представників кафедра продовжує підтримувати тісні зв’язки з ключовими національними гравцями в економічній сфері, що сприяє розвитку освітніх програм та підвищенню кваліфікації викладачів та здобувачів освіти.