Міжнародна школа лідерства була ініційована керівником центру інноваційних освітніх технологій, міжнародних зв’язків та академічної мобільності, старшим викладачем кафедри іншомовної підготовки, європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Української інженерно-педагогічної академії Романом Нестеренко.
Міжнародна школа лідерства реалізується за сприяння ГО «Інноваційна Генерація» (Харків, Україна) в рамках програми «Гранти на персональні проєкти в сфері соціального підприємництва» за фінансової підтримки House of Europe та Європейського Союзу.
До участі у Міжнародній школі лідерства зареєструвалося майже 300 представників професійної спільноти освітян України.
Серед зареєстрованих 167 осіб представляють заклади професійної (професійно-технічної) освіти, 21 представник навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти, науково-методичних центрів вищої та фахової передвищої освіти та Міністерства освіти і науки України. Заклади фахової передвищої освіти представляють 52 зареєстрованих, а вищої освіти – 29. Велику зацікавленість у роботі школи також продемонстрували представники громадських організацій, яких зареєструвалося загалом 22 особи. Також серед зареєстрованих є представники загальної середньої освіти, позашкільної освіти, неформальної освіти, фізичні особи підприємці та волонтери.
Слід зазначити, що 66 осіб серед зареєстрованих є внутрішньо переміщеними особами, 36 перебувають за кордоном, 10 перебувають у зоні бойових дій, прифронтових чи деокупованих територіях, а решта, на щастя, мають змогу проживати та працювати без релокації. Також слід зазначити, що наші учасники представляють більшість регіонів України. Найбільш активними були представники Харківської, Миколаївської, Дніпропетровської та Волинської областей.
В перший день Міжнародної школи лідерства з соціального підприємництва Роман Нестеренко розповів учасникам про цілі та задачі Школи, презентував Українську інженерно-педагогічну академію й її міжнародні проєкти Erasmus+ CBHE PAGOSTE та Create Creative Entrepreneurs, надав інформацію про ГО «Інноваційна Генерація», Громадську спілку «Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти» та познайомив учасників з тренерами та викладачами Школи.
Тренерами та викладачами Міжнародної школи лідерства є досвідчені викладачі Університету Бедфордширу та Вестмінстерської бізнес-школи (Велика Британія), Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця та Української інженерно-педагогічної академії (Харків, Україна).
Також у перший день Школи відбувся стартовий вебінар «Стати успішним соціальним підприємцем – необхідні навички та мислення» від професора Пола Бернса, який є почесним професором підприємництва в Університеті Бедфордшира.
Міжнародна школа лідерства триває з 16 червня по 21 липня і складається з 8 онлайн-зустрічей (вебінарів, тренінгів, сесій питань і відповідей) у застосунку ZOOM.
Метою Міжнародної школи лідерства є впровадження побудованого на кращих практиках Великої Британії та ЄС тренінгового курсу, за допомогою якого викладачі та майстри виробничого навчання системи професійної (професійно-технічної) освіти України зможуть окреслити для себе перспективи започаткування власного соціального бізнесу на додаток до своєї поточної викладацької практики.