Робочий візит представників ННІ «УІПА» ХНУ ім. В.Н. Каразіна до Університету імені Г. Масарика (м. Брно, Чеська Республіка)

 

В рамках проєкту «Посилення можливостей українських академічних працівників в інноваційній педагогічно-психологічній освіті та дослідженнях», який реалізується на базі Університету імені Г. Масарика (м. Брно, Чеська Республіка) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської республіки, з 4 по 8 листопада представники ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія» та Управління міжнародних відносин Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна пройшли навчальне стажування «Імплементування проблематики менеджменту проблемної поведінки учнів до освіти майбутніх вчителів у вищих педагогічних школах в Україні».

ХНУ ім. В.Н. Каразіна представляли заступник директора ННІ «УІПА», доктор педагогічних наук, професор Марина ВАСИЛЬЄВА, доктор педагогічних наук, професор кафедри інформаційних комп'ютерних технологій і математики  ННІ «УІПА» Тетяна БОНДАРЕНКО та заступник начальника управління міжнародних відносин Роман НЕСТЕРЕНКО.

Партнерство проєкту складається з: ННІ «УІПА» Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Донбаського державного педагогічного університету, Університету Григорія Сковороди у Переяславі, Запорізького національного університету,  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та Університету імені Г. Масарика.

У перший день програми стажування були представлені результати оцінювання досвіду українських колегинь і колег в імплементації нового предмету. У презентації від інституту було представлено реалізацію курсу «Психологічні особливості поведінки особистості в екстремальних та кризових ситуаціях» для бакалаврів спеціальності «Практична психологія». Метою викладання дисципліни є опанування здобувачем базових закономірностей психології поведінки людини в екстремальних умовах, отримання поглиблених знань, умінь і навичок в галузі психологічних аспектів поведінки людини в екстремальних ситуаціях відповідно до сучасних наукових положень екстремальної психології.

Наступний навчальний блок було присвячено презентації можливостей для українських університетів взяти участь у грантових програмах. Про актуальні пріоритети, зокрема проблеми діджиталізації, використання штучного інтелекту, питання медіаграмотності, детально розповіла керівник проєкту професорка Ленка Гулова.

Третій день навчання було присвячено підготовці кількісного дослідження, яке буде реалізовано в Україні і Чеській Республіці в межах проєкту «Посилення можливостей українських академічних працівників в інноваційній педагогічно-психологічній освіті та дослідженнях», який реалізується на базі Університету імені Г. Масарика і за фінансової підтримки чеського Міністерства закордонних справ. Дослідження у формі питальника буде проводитись серед шкільних вчителів і стосується досвіду роботи з учнями з проблемною поведінкою.

Наступний день учасники стажування відвідали лекцію доктора Міхала Черного, який поділився власним досвідом викладання педагогічних дисциплін та висвітлив власне бачення викликів навчання в контексті науки (розміри вибірки, надійність методології, дослідницький дизайн) і практики (інтернаціоналізація, цифровізація, інклюзія та різноманітність).

Заключний день був присвячений оцінці результатів проєкту, обговоренню деталей реалізації наступної етапу реалізації проєкту, врученню сертифікатів та рефлексії. Також відбулось обговорення подальших напрямів співпраці між Університетом імені Г. Масарика та університетами-учасниками проєкту з України!

Культурна складова програми візиту включала поїздку до міста Праги, відвідування історичних місць міста Брна, участь у спеціальному творчому вечорі українсько-чеських творчих колективів та візит до Музею ромської культури.

Дякуємо організаторам і учасникам за співпрацю!