Участь у Луцькому молодіжному текстильному форумі в рамках проєкту TEX4YUA на базі ЛНТУ

 

На базі Луцького національного технічного університету 22 та 23 травня 2025 року представники викладацького складу та здобувачі освіти другого (бакалаврського) та третього (магістерського) кваліфікаційно-освітнього рівня вищої освіти кафедри харчових технологій, легкої промисловості і дизайну навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, що навчаються за спеціальностями А5.36 Професійна освіта (Технології виробів легкої промисловості) та G15 Технології легкої промисловості, спільно з представниками Громадської організації «Інноваційна Генерація» та кафедри технологій легкої промисловості ЛНТУ взяли участь у заході Lutsk Youth Textile Forum.

Захід відбувся в межах реалізації міжнародного проєкту “TEX4YUA” «Стала досконалість для української молоді в текстильній та швейній промисловості» програми Шведського інституту SI Baltic Sea Neighbourhood Programme. 

Під час відкриття форуму учасників привітали проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації ЛНТУ Роман ГРУДЕЦЬКИЙ, декан Факультет митної справи, матеріалів та технологій ЛНТУ проф. Валентина ТКАЧУК, голова Громадської організації «Інноваційна Генерація» Володимир СЕРГЕЄВ та заступник начальника Управління міжнародних відносин Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Роман НЕСТЕРЕНКО.

Учасників привітав та представив проєкт його координатор, науковий співробітник кафедри текстильної технології Університет Борас (Швеція) Доктор Тусер Бісвас. Менеджерка проєктів Swedish Institute презентувала для учасників актуальні проєктні і стипендійні програми Шведського інституту та закликала наших студентів і освітян до активної залученості у можливості які надає Швеція для українців.

Далі всі учасники прослухали та взяли участь в обговоренні доповідей ключових спікерів, експертів галузі, а саме: 

  • Інна Черкесова, професор, факультет культури та мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки. Доповідь: «Стильова концепція півдня України в гобеленівництві».
  • Ольга Остапчук, кандидат технічних наук, головний технолог текстильного підприємства «Едельвіка». Доповідь: «Застосування інноваційних технологій у текстильному виробництві».
  • Тетяна Пушкарьова, менеджер з розвитку «Reinventex LLC». Доповідь: «Регламент ЄС щодо екодизайну: майбутнє сталого розвитку в текстильній та модній промисловості».
  • Наталія Пауль, директорка компанії «МЕГАСЦЕНА». Доповідь: «Енергоефективність текстильного виробництва в Україні».

В ході заходу делегація відвідала Етнопарк «Ладомирія» — арт-простір, розташований у місті Радивилів, Рівненська область. Він представлений у вигляді чотирьох локацій: музей просто неба, проєкт «Майстерня Етнобрендів», ткацька майстерня «Серпанок» та музей автентичного костюма. В цій локації делегація ознайомилась з технологічним процесом виготовлення тканин та спробувала себе у якості середньовічних виробників тканин.

Другий день почався з відвідування заходу, що відбувся на кафедрі технологій легкої промисловості ЛНТУ, присвяченому відкриттю сучасного 3D-хабу для проєктування одягу. Це простір, де студенти зможуть опановувати цифрові інструменти для моделювання та візуалізації одягу, що є надзвичайно актуальним у сучасній легкій промисловості.

В продовженні візиту відбувся показ колекцій одягу, створеного студентами і випускниками закладів вищої освіти. 

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна було представлено колекцією, створеною під керівництвом старшого викладача кафедри ХТЛПіД Шопіної Т.П. під назвою: «Мій любий Харків».

У фіналі зустрічі відвідали унікальне текстильне підприємство «Едельвіка», що має весь цикл виробництва – від виробництва тканин до готових виробів.