Відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачів кафедри ХТЛПД ННІ «УІПА» ХНУ ім. В.Н. Каразіна

 

Відбувся захист магістерських робіт здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання спеціальності 015.37 «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» 17–19 грудня. Попри військовий стан, перебої з енергопостачанням та інші сучасні виклики, засідання відбулося своєчасно та на високому рівні. Завдяки альтернативним джерелам енергії студенти магістратури змогли успішно представити результати своїх досліджень і захистити роботи.

Цей фінальний етап підготовки має велике значення для майбутніх випускників, оскільки не лише підсумовує їхню навчальну, науково-дослідну та практичну діяльність, але й допомагає опанувати навички публічного виступу, удосконалити вміння чітко й аргументовано висловлювати свої думки.

Під час захисту магістри представили результати багатомісячних досліджень, виконаних під наставництвом досвідчених науковців кафедри харчових технологій, легкої промисловості і дизайну. Тематика робіт охоплювала різноманітні аспекти харчової індустрії, розподілені за трьома основними напрямками: переробка сільськогосподарської продукції та сировинні інгредієнти,  виробництва харчової промисловості, а також харчова продукція підприємств ресторанного господарства. Широке охоплення проблематики харчової галузі дало змогу продемонструвати всебічну підготовку студентів, їх здатність орієнтуватися в актуальних тенденціях і викликах сучасної харчової індустрії.

Оцінювання магістерських робіт проводила комісія висококваліфікованих фахівців, до складу якої увійшли: голова комісії – професор кафедри туризму і готельного господарства, ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, д.т.н., професор Карина СВІДЛО; завідувач кафедри ХТЛПіД, д.фіз-мат.н., професор Олег ЛИТВИН; гарант ОП «015 Професійна освіта (Харчові технології)»,  професор кафедри ХТЛПіД, д.т.н., професор Ірина ЦИХАНОВСЬКА; професор кафедри ХТЛПіД, д.п.н., професор  Тетяна ЛАЗАРЄВА;  доцент кафедри ХТЛПіД, к.х.н., доцент Олександр АЛЕКСАНДРОВ; доцент кафедри ПМтаМО, к.п.н., доцент Наталія КОРОЛЬОВА. Члени комісії уважно вислуховували доповіді, оцінювали науковий рівень проведених досліджень, звертали увагу на актуальність тематики, якість методологічних підходів, обґрунтованість висновків та практичну цінність запропонованих рекомендацій.

Члени комісії надали цінні рекомендації щодо вдосконалення представлених робіт, зокрема розширення емпіричної бази досліджень, застосування сучасних методів аналізу та акцентування уваги на можливостях впровадження отриманих результатів у реальну харчову практику. Магістри, своєю чергою, отримали безцінний досвід спілкування з експертами, що сприятиме їхньому впевненому професійному зростанню та підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці.

Захист магістерських робіт знову підтвердив високий рівень підготовки фахівців ННІ "УІПА" ХНУ ім. В.Н. Каразіна, продемонструвавши здатність Каразінського відповідати сучасним потребам харчової індустрії. Це свідчить про те, що майбутні випускники – не лише носії глибоких теоретичних знань, але й перспективні професіонали, готові сприяти розвитку харчового сектору та ресторанного бізнесу в Україні.

«Ми побачили, що магістри не лише добре засвоїли теоретичні знання, але й навчилися ефективно застосовувати їх для вирішення реальних проблем харчової галузі, – зазначила голова комісії, професор Карина Свідло, наприклад, у роботі, присвяченій впровадженню "крафтових" технологій на регіональному рівні в Україні, було представлено не лише детальний аналіз, але й конкретні рекомендації щодо розширення асортименту якісної харчової продукції на вітчизняному ринку. Це яскраво демонструє високий рівень підготовки випускників до практичної діяльності».

Магістри зазначали, що процес підготовки був непростим, але надзвичайно корисним для їхнього професійного розвитку. «Під час роботи над магістерським дослідженням я навчився аналізувати великі обсяги інформації з харчових технологій та виділяти з неї ключові аспекти, – розповідає магістр Микита САДИКОВ (військовослужбовець, який презентував і захищав свою роботу прямо з передового бліндажу) – мій науковий керівник, Ірина ЦИХАНОВСЬКА, завжди наголошувала, що найважливіше – це здатність обґрунтувати свої пропозиції та довести їхню практичну цінність. Завдяки цьому тепер я впевненіше виступаю публічно та знаю, як аргументовано викладати свої ідеї перед фахівцями».

Наприкінці захисту наукові керівники звернулися до випускників з теплими словами підтримки та натхнення. Вони підкреслили, що набуті знання та досвід допоможуть магістрам впевнено вступити на сучасний ринок праці, активно приєднуватися до провідних харчових підприємств, а також до компаній, що працюють у ресторанному бізнесі.