Представниця ННІ “УІПА” ХНУ ім. В.Н. Каразіна взяла участь у V Міжнародному форумі “Людський капітал: цінність. якість. розвиток”

 

Представниця Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, заступниця директора Навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» проф. Марина ВАСИЛЬЄВА 12 грудня 2024 року у м. Київ взяла офлайн участь у V Міжнародному форумі “Людський капітал: цінність. якість. розвиток”. Форум проводився за ініціативи Національного агентства кваліфікацій та за підтримки Helvetas Ukraine у змішаному форматі, що дозволило охопити більше 5000 онлайн-учасників. Ураховуючи те, що якісна професійна вища освіта є запорукою конкурентоздатності випускників не тільки на національному, але й міжнародному ринку праці, на форумі обговорювалися питання професійних стандартів, їх інтеграції в освітні програми та інші актуальні аспекти присвоєння професійних кваліфікацій. Для обговорення актуального питання збереження і розвитку національної економіки, людського капіталу та інтеграції України у загальноєвропейський кваліфікаційний простір на форум як спікерів було запрошено керівництво Верховної Ради, перших осіб Кабінету Міністрів України, представників Європейської Комісії, бізнесу, міжнародних та вітчизняних експертів, які поділилися найкращими практиками та ідеями розвитку системи кваліфікацій.

Програма форуму включала такі теми, які обговорювалися під час окремих сесій: «Євроінтеграція системи кваліфікацій», «Кваліфікаційні центри: можливості та перспективи», «Регульовані професії: переваги, застереження, стратегії впровадження», «Присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти», «Розвиток системи кваліфікацій». Спікери ділилися власним баченням поставленої проблеми, досвідом і здобутками з її вирішення.

Окрема увага під час форуму була приділена висвітленню досвіду діяльності кваліфікаційних центрів, які було представлено на виставкових площадках. Фахівці центрів мали можливість презентувати елементи процесу підтвердження здобувачем професійної кваліфікації: проведення співбесіди з пошукувачем, виконання завдань з теоретичних питань і оцінювання практичних навичок виконання професійних дій.

Найжвавішою стала дискусія щодо питання присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти, під час якої ректори українських закладів вищої освіти презентували власний досвід і суперечності, які виникають під час вирішення питань у напрямі присвоєння професійних кваліфікацій.

Наприкінці форуму відбулося нагородження розробників професійних стандартів і кваліфікаційних центрів.